A A A

28 listopada 2019 r. odbył się III Szkolny Konkurs  Mistrz Pięknego Czytania. Celem konkursu była popularyzacja twórczości m. in. laureatki Nagrody Nobla za 2018 rok Olgi Tokarczuk oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania i  interpretacji tekstu literackiego w języku polskim oraz angielskim i niemieckim.

Udział w konkursie wzięło 6 osób, w tym jedna w trzech a dwie w dwóch kategoriach językowych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją w składzie: przewodnicząca dyr. Barbara Mendocha (j. polski), Urszula Bednarczyk (j. niemiecki i angielski), Katarzyna Pronkiewicz (j. angielski).

Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II zaprasza na
III Szkolny Konkurs 
Mistrz Pięknego Czytania

Tym razem czytamy nie tylko po polsku, ale także po angielsku i niemiecku!

Pięknie czytanych tekstów m.in. naszej laureatki Nagrody Nobla za 2018 rok, Olgi Tokarczuk można będzie posłuchać 28 listopada 2019 r. od 15:30 w sali 100.

 Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymano w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Tak jak kilka tysięcy szkół w Polsce, nasze Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do akcji Szkoła pamięta
To jedna z wielu okolicznościowych akcji mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń.

Szczegóły na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta

Śmierć Miłosza Widziewicza - kolegi, ucznia i wychowanka, poruszyła całą społeczność szkoły.

W pamięci wszystkich pozostaje sylwetka, głos i słowa. I pamiętać będziemy!

Poniżej  można się zapoznać  z tekstem mowy pożegnalnej, wygłoszonej przed mszą pogrzebową przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego:

Środa, 16 października, była dniem szczególnym dla naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawłą II, obchodziliśmy Dzień Patrona. 
O godzinie 9.00 uczniowie udali się na zbiorową katechezę - mszę świętą w kościele św. Jadwigi, a o godzinie 11.00 wychowankowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście zebrali się w auli szkolnej, uczestnicząc w uroczystym apelu. W jego trakcie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, aktorska prezentacja życia Patrona oraz prezentacja nowego Samorządu Uczniowskiego. 

Fotorelacja z obchodów szkolnych jest zamieszczona w naszej Galerii.

.

.

Zapraszamy do kolejnego pakietu relacji na fanpage naszego Liceum na Facebooku.


Są tam zamieszczane relacje z aktualnych wydarzeń, reportaże fotograficzne i zapowiedzi kolejnych imprez.

Ikonka stanowiąca link do Facebooka jest też stronie głównej naszego serwisu.

     

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym  pt.” Moje chwile z książką” organizowanym w ramach tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece i na stronie internetowej szkoły.

Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego

Podkategorie

Akcja Adopcja na odległość to aktywność uczniów, którzy chcąc przyjść z pomocą rówieśnikom w krajach, gdzie dostęp do edukacji oraz dóbr współczesnych jest ograniczony. Dlatego skrzyknęli się, by zebrać pieniądze na zasilenie funduszu akcji. Akcja wywołuje duże emocje u pomagających koleżankom i kolegom z Afryki.

Co roku inny kształt przyjmuje charytatywny Bal Mikołajkowy - organizowany w szkole w otwartej formule, czasami jako zabawa taneczna, ale czasami jako zawody, nie tylko sportowe. Sponsorzy fundują wszystkim uczestnikom prezenty, bywa też że zamiast typowych gwiazdkowych paczek - są to interesujące nagrody i medale.

Bieg uliczny "Memoriał Tadeusza Pietroszka"  odbywa się każdego roku we wrześniu cieszy się coraz większą popularnością. Kolejne poimprezowe komunikaty często zawierają określenie "pojawiła się rekordowa liczba biegaczy w różnym wieku", zawsze jest to ponad pół tysiąca osób, które przybywają z obszaru kraju i z zagranicy.

"Dziękujemy" - takimi słowami często kończą swój pobyt w naszym mieście pielęgniarki i lekarze tworzący ekipę medyczna RCKiK z Legnicy, która corocznie na wiosnę i jesień dociera na zaproszenie uczniów złotoryjskich szkół gotowych honorowo oddać krew. To dar, który dosłownie płynie z gorących serc donatorów.