A A A

Informuję, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w szkole zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r. włącznie.
Apelujemy, by młodzież prewencyjnie pozostawała w domach, unikała zgromadzeń oraz nie przebywała w miejscach publicznych.
Rekomendowany jest kontakt uczniów z nauczycielami w trybie on-line, dlatego prosimy o śledzenie korespondencji na e-dzienniku.
Apeluję do wszystkich o rozwagę, rozsądek , bieżące zapoznawanie się z komunikatami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego!
Rygorystycznie przestrzegajmy zasad higieny i czystości w miejscach, w których przebywamy!
Zadbajmy o siebie i innych. Troszczmy się o osoby starsze.


W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt z sekretariatem szkoły: tel. 76 878 33 44
Barbara Mendocha
Dyrektor szkoły

Zamieszczamy wiadomość od Ministra Edukacji Narodowej:

Warszawa, 11 marca 2020roku

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Zaglądacie na Facbooka? Zapraszamy do przeglądu relacji na fanpage naszego Liceum na Facebooku.


Są tam zamieszczane relacje z aktualnych wydarzeń, reportaże fotograficzne i zapowiedzi kolejnych imprez.
Ikonka stanowiąca link do Facebooka jest też stronie głównej naszego serwisu.

A oto wydarzenia z końca października i listopada 2019 roku. A było ich trochę, było:     

     

        

  

Piątek, 6 marca 2020, był dniem, w którym nastąpiło wręczenie uczniom klas pierwszych naszego Liceum przyznanych na mocy nowego regulaminu Stypendiów Starosty Złotoryjskiego. Na uroczystości pan Wiesław Świerczyński, Starosta powiatu złotoryjskiego, składał laureatom nagrody wyrazy uznania i życzenia utrzymania takiego samego poziomu w kolejnych edycjach.
Wyróżnienie uczniowie to w każdej z klas najlepsza trójka, mająca najwyższą średnią ocen. Są to, w kolejności alfabetycznej, a nie osiągnięć: Julia Bocheńska, Jakub Kocyła, Oliwia Maciejewska, Maja Maliszewska, Marcelina Matuszak, Nikola Milińska, Dobrosława Podwika, Małgorzata Sałamaj, Amelia Samsel, Dawid Sobolewski, Maja Turczyn, Karolina Żelichowska.

28 listopada 2019 r. odbył się III Szkolny Konkurs  Mistrz Pięknego Czytania. Celem konkursu była popularyzacja twórczości m. in. laureatki Nagrody Nobla za 2018 rok Olgi Tokarczuk oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania i  interpretacji tekstu literackiego w języku polskim oraz angielskim i niemieckim.

Udział w konkursie wzięło 6 osób, w tym jedna w trzech a dwie w dwóch kategoriach językowych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją w składzie: przewodnicząca dyr. Barbara Mendocha (j. polski), Urszula Bednarczyk (j. niemiecki i angielski), Katarzyna Pronkiewicz (j. angielski).

Dzięki bardzo dobrym wynikom naszych absolwentów uzyskanym na egzaminach maturalnych kolejny raz Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła w Złotoryi zostało sklasyfikowane w ogólnopolskim rankingu Perspektyw i znalazło się w kategorii "Brązowa Szkoła".

Cieszy fakt, że poprawiła się pozycja szkoły i jest to awans o 220 miejsc w górę wśród szkół w całym kraju.
W podobnej klasyfikacji wojewódzkiej Liceum jest razem z innymi dolnośląskimi szkołami w topowej części.

Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II zaprasza na
III Szkolny Konkurs 
Mistrz Pięknego Czytania

Tym razem czytamy nie tylko po polsku, ale także po angielsku i niemiecku!

Pięknie czytanych tekstów m.in. naszej laureatki Nagrody Nobla za 2018 rok, Olgi Tokarczuk można będzie posłuchać 28 listopada 2019 r. od 15:30 w sali 100.

Zaglądacie na Facbooka? Zapraszamy do przeglądu relacji na fanpage naszego Liceum na Facebooku.


Są tam zamieszczane relacje z aktualnych wydarzeń, reportaże fotograficzne i zapowiedzi kolejnych imprez.
Ikonka stanowiąca link do Facebooka jest też stronie głównej naszego serwisu.

A oto wydarzenia z końca listopada oraz z grudnia 2019 roku:     

  

   

   

   

Zapraszamy do częstego zaglądania na Fanpage Liceum na Facebooku

 Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymano w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Podkategorie

Akcja Adopcja na odległość to aktywność uczniów, którzy chcąc przyjść z pomocą rówieśnikom w krajach, gdzie dostęp do edukacji oraz dóbr współczesnych jest ograniczony. Dlatego skrzyknęli się, by zebrać pieniądze na zasilenie funduszu akcji. Akcja wywołuje duże emocje u pomagających koleżankom i kolegom z Afryki.

Co roku inny kształt przyjmuje charytatywny Bal Mikołajkowy - organizowany w szkole w otwartej formule, czasami jako zabawa taneczna, ale czasami jako zawody, nie tylko sportowe. Sponsorzy fundują wszystkim uczestnikom prezenty, bywa też że zamiast typowych gwiazdkowych paczek - są to interesujące nagrody i medale.

Bieg uliczny "Memoriał Tadeusza Pietroszka"  odbywa się każdego roku we wrześniu cieszy się coraz większą popularnością. Kolejne poimprezowe komunikaty często zawierają określenie "pojawiła się rekordowa liczba biegaczy w różnym wieku", zawsze jest to ponad pół tysiąca osób, które przybywają z obszaru kraju i z zagranicy.

"Dziękujemy" - takimi słowami często kończą swój pobyt w naszym mieście pielęgniarki i lekarze tworzący ekipę medyczna RCKiK z Legnicy, która corocznie na wiosnę i jesień dociera na zaproszenie uczniów złotoryjskich szkół gotowych honorowo oddać krew. To dar, który dosłownie płynie z gorących serc donatorów.