O teatrze

"Mimo wszystko". Teatr LO w Złotoryi.

Działa jako forma zajęć pozalekcyjnych i stara się także być wizytówką Liceum na zewnątrz. Dlatego też angażuje się nie tylko w życie kulturalne szkoły, chętnie bierze udział w konkursach, przeglądach i koncertach poza szkolną sceną. Przygotowuje swych aktorów do konkursu recytatorskiego w kategorii: "recytacja" oraz "poezja śpiewana". Co roku stara się przygotować nowy spektakl dramatyczny lub ożywić już wystawianą sztukę, by pojechać z nią na przegląd.


Działa zatem w dwóch kategoriach: jako scena dramatyczna i scena piosenki aktorskiej. Chętnie przyjmuje także uczniów uzdolnionych plastycznie, jako scenografów, muzycznie - jako akompaniatorów. Lubi mieć także porządną obsługę techniczną, bowiem efekty akustyczne i nagłośnienie poprawiają często walory przedstawienia. Czego uczy szkolny teatr? Nie trzeba tłumaczyć. Warto zobaczyć.

Teatr pracuje pod opieką prof. Jolanty Zarębskiej.

Jubileuszowa pieśń

Tekst piosenki autorstwa p. Jolanty Zarębskiej, reżysera teatru Mimo Wszystko,
której zbiorowe wykonanie zamykało jubileusz 60. lecia naszego Liceum.

Przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia

22 grudnia klasa 2b z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Złotoryi wystawiła przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia, które wyreżyserowała nasza najukochańsza pani pofesor Jolanta Zarębska. W projekcie wzięła udział cała klasa, każdy coś przygotowywał, co w rezultacie dało naprawdę piękny występ.

Betlejem w LO

Czwartek 22. grudnia to teoretycznie zwyczajny szkolny dzień a jednak coś sprawiło, że zapamiętamy go jeszcze przez długi czas. Mianowicie w ten dzień, w naszej szkole miał miejsce świąteczny występ klasy 2b. Jasełka w ich wykonaniu były przygotowywane na podstawie I aktu „Betlejem polskiego” Lucjana Rydla.

 

Wyniki konkursu „To jest miejsce na twoje logo”

Jury konkursu "To jest miejsce na twoje logo" w składzie: Jolanta Zarębska - reżyser, Ola Sobol, Gabrysia Siudak, Marcin Grocki, Mateusz Iwiński i Patryk Widziewicz, ogłasza wyniki konkursu, gratulując jednocześnie zwycięzcy - Łukaszowi Kurjacie. Nagrodą główną konkursu są: interesująca książka i wyjazd do teatru we Wrocławiu.